• Pınar Mah. 1264 Sok. No.1 Esenyurt İSTANBUL
  • 0532 061 99 49 / info@yunusparatoner.com
Manufacturing-banner-image
Paratoner Sistemleri

AKTİF PARATONER 

Radyoaktif paratonerlerin yasaklanmasıyla, bu paratonerlerin yerini E.S.E. (Aktif) Paratonerler almıştır. E.S.E. (Aktif) Paratonerler iki tiptir :

Piezoelektrik Kristalli Franklin France Aktif Paratoneri: Franklin France paratoneri birçok yönden üstündür. Piezoelektrik kristal, tabiatta doğal olarak bulunan bazı madenlerden üretilirler. Bu nedenle de yıldırım deşarjlarından etkilenmezler ve dolayısıyla da bakım gerektirmezler. Hem pozitif hem de negatif yıldırım deşarjına karşı korunmalıdır. Montajsız veya montajlı test edebilme imkanı vardır. Fransız Atom Enerjisi Kurumu tarafından tasarımı gerçekleştirilmiş ve bu kurumdan patentlidir. 25 yıl çalışırlık ve paslanmazlık garantisinin yanında en önemli özelliği, yağmur ve elektrik deşarjından hiç etki görmemesi ve dolayısıyla bozulmamasıdır

Elektrostatik E.S.E. Aktif Paratonerler: Elektrostatik Aktif Paratonerler değişik tip ve şekilde olabilirler. Değişik test raporları, standartlara (ISO ve kendi ülkelerinin standartları) ve 25 yıl gibi bir garantiye sahiptirler.
Yıldırıma karşı etkili bir koruma alanı oluştururlar. Bu tip paratonerler farklı yapılış tekniklerine sahip olmakla birlikte etkin bir koruma alanına sahiptirler.

İletişim

  • Pınar Mah. 1264 Sok. No.1 Esenyurt İSTANBUL,Esenyurt, İSTANBUL
  • 0532 061 99 49
  • info@yunusparatoner.com